Tę parę zna już cała Polska, o Dominikanie nie wspominając! 😉 Rzeszę wiernych słuchaczy raczą najgorrrrętszą bachatową wiedzą (aktualna temperatura na Dominikanie – 30°C, prognozowana temperatura na zajęciach – 30°C i więcej!), najczulszym tanecznym uściskiem, a wszystko przy dźwiękach najromantyczniejszej muzyki wszechczasów – BACHATA SONGS RULES!

Bachata to muzyka i taniec z Karaibów, konkretnie z Dominikany. Powstała w latach 60-tych XX wieku i tak do dziś jest jednym z najbardziej popularnych rytmów karaibskich, zarówno w kraju jej pochodzenia jak i na całym świecie. Dominikańczycy – twórcy bachaty – są z natury weseli, kochają się śmiać, tańczyć, śpiewać i dobrze się bawić, są kochliwi, romantyczni i baaardzo uczuciowi. Bachata doskonale odzwierciedla ich charakter i podejście do życia. Najpiękniejsze jest w niej to, że ma niejedno oblicze, może być zarówno romantyczna, zmysłowa, jak i energiczna i pełna radości – świetnie dopasowuje się do Twojego charakteru oraz do tego z kim i gdzie tańczysz. Jest to taniec bardzo zindywidualizowany, w którym liczy się swoboda wyrazu i interpretacji, co oznacza, że to od Ciebie zależy ostateczny wygląd Twojego tańca.

Chcemy, żebyś poznał/a duszę i esencję bachaty, dlatego na zajęciach stawiamy najbardziej na prace ciałem – charakterystyczny dominikański styling, wsłuchanie się w muzykę i umiejętność wyrażania się w niej, zagłębienie w tajniki prowadzenia, poznanie roli kobiety i mężczyzny w tańcu. Bachata to nie zestaw kroków, bachata to cała koncepcja tańca, dzięki której na parkiecie będziesz odczuwać maksimum przyjemności!

#Zosia & Cristian De Los Santos

*Zofia i Cristian De los Santos to polsko-dominikańskie małżeństwo promujące kulturę Republiki Dominikany w Polsce. Są prawdziwymi pasjonatami tego kraju, zafascynowanymi wieloma aspektami kultury dominikańskiej. Podczas swoich kursów i warsztatów przekazują wiedzę nt. bardzo istotnej części tożsamości Dominikańczyków, czyli muzyki i tańca.

*Cristian De los Santos Gonzalez – Dominikańczyk z krwi i kości, we wszystkim co robi tryska karaibską radością i pozytywnym podejściem do życia. Już od urodzenia, jak każdy Dominikańczyk, żył w otoczeniu rozbrzmiewających wszędzie rytmów karaibskich. Bachaty i merengue nauczył się w domu i na ulicy. W 2017 wraz z żoną stworzył „De los Santos Project”, który ma na celu przybliżanie Polakom wiedzy o Dominikanie, o jej różnorodnej kulturze i fascynującej historii, popularyzowanie oraz promowanie dominikańskiego dziedzictwa kulturowego (w tym tańca i muzyki – bachaty i merengue) poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń kulturowych i artystycznych.

*Zofia De los Santos-Gonzalez – swoją taneczną przygodę rozpoczęła w wieku 4 lat. Naukę tańca zaczęła od baletu, następnie przyszedł czas na taniec towarzystki, a później salsę. Na swojej tanecznej drodze zawsze dążyła do stylu jak najbardziej swobodnego, naturalnego i przy tym kobiecego, który ostatecznie odnalazła w tańcach karaibskich – salsie, merengue i bachacie. Uczęszczała na zajęcia praktycznie do wszystkich krakowskich szkół tanecznych, które oferowały tego typu zajęcia. W późniejszym czasie szkoliła się podczas swoich wielokrotnych pobytów na Dominikanie. Wraz z Cristianem prowadzi zajęcia z bachaty i merengue oraz poświęca się promocji kultury Republiki Dominikany w Polsce.

KIEDY?
12 stycznia, niedziela, godz. 11:00-14:00

CENNIK:
zgodnie z cennikiem regularnych zajęć. 1 zajęcia = 25zł lub klik kartą Multisport/Fit Profit/OK System