Kuba Żurawiński - Dance SPOT66 - Twoja szkoła tańca w Łodzi!

Kuba Żurawiński

Zaczął tańczyć pod wpływem zawodowej pary tancerzy, których występ zobaczył w trakcie wesela znajomego. Stwierdził, że on też tak chce i szybko zaczął wprowadzać swój najnowszy pomysł w życie. Szybko okazało się, że salsa zdeklasowała pozostałe formy spędzania czasu i zdominowała jego grafik. Zamiast więc uczyć się do matury…Kuba spędzał godziny na sali tanecznej i salsotekach :) Na swoich zajęciach kładzie ogromny nacisk na muzykalność, lekkość i dokładność prowadzenia i dobrą zabawę!

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiał u Oli i Mikiego na kursie od podstaw. Salsa pochłonęła go do cna w momencie, gdy po 6 miesiącach nauki został zaproszony do formacji występowej Project Salsa, z którą miał później okazję występować na festiwalach salsy w kraju i zagranicą. Następnie szkolił się pod okiem świetnych instruktorów, pośród których znalazła się Marta Rolnik, Adrian Bartczak oraz Michał Chyliński. To oni pierwotnie ukształtowali jego zainteresowania muzyczne i taneczne, które obecnie regularnie pogłębia i rozwija na międzynarodowych eventach podczas których chętnie szkoli się u najlepszych instruktorów na świecie. Cyklicznie prowadzi również warsztaty na wydarzeniach w kraju z kontaktu improwizacji w salsie oraz salsa & jazz.

Uwielbia salsę liniową, zwłaszcza w odmianie nowojorskiej oraz cha cha cha. Do jego tanecznych idoli należą przede wszystkim Frankie Martinez, Adolfo Indacochea oraz niekwestionowany król mambo, Eddie Torres. Uważa, że to muzyka zawsze podpowiada nam jak możemy tańczyć.

Kładzie duży nacisk na nastrój w tańcu, kontakt z partnerem/ką i bodymovement.

Na co dzień zajmuje się prawem podatkowym i rozwijaniem biznesu, jednak niecierpliwością czeka na moment, gdy będzie mógł pojawić się na parkiecie ;)

Najbliższe zajęcia: